България 06.02.2025 13:18 Снимка: ДНЕС+
Обвиниха трима младежи, държали голямо количество електронни цигари без бандерол
Към наказателна отговорност за привлечени двама 20-годишни мъже и 18-годишно момиче за държане на акцизни стоки без бандерол, съобщиха от пресцентъра на Софийска районна прокуратура.
В периода 4 - 5 февруари е установено, че в мазе в ж.к. Овча купел в София обвиняемият Г.Д. държал акцизни стоки без бандерол - 78 електронни цигари и 542 кутии с електронни цигари. В друго мазе вторият обвиняем Д.И. държал 208 бр. кутии, съдържащи електронни цигари без бандерол.
В автомобила на обвиняемата Г.И. са намерени 33 кутии електронни цигари без бандерол.
По случая се води досъдебно производство за престъпления по чл. 234, ал.1 от НК, за което се предвижда наказание "лишаване от свобода".
С постановление на наблюдаващ прокурор Г.Д., Д.И. и Г.И. са задържани за срок до 72 часа. Предстои да бъде внесено искане в съда за определяне на мярка за неотклонение "задържане под стража" спрямо тримата обвиняеми.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:51 Спряха обществената поръчка за проектирането на Националната детска болница
- 18:43 Япония повишава петкратно таксите за еднократни визи за чужденци
- 18:36 Йордан Цонев обяви, че напуска политиката
- 18:29 Сергей Шойгу: Сигурността на страните от БРИКС е под постоянна заплаха
- 18:21 Финансистът на КНСБ: Живеем в дигитално време, но щастието все още е напълно аналогово
- 18:13 Задържаха над 700 кутии контрабандни лекарства и стоки с обозначения на известни марки
- 18:07 Падението на сър Джефри Доналдсън: Виновен за изнасилване и сексуално насилие над деца
- 18:04 Радев: Украинският посланик наистина е искал информация от МВнР за Невзоров