България 14.10.2021 07:59 Снимка: ДНЕС+
Нов обрат: „Вера Су” не е обявен за потънал, само собственикът може да го направи
Обрат около „Вера Су”. Два дни след като от „Морска администрация” обявиха корабът за потънало имущество се оказа, че това не е така. Експертите уточниха, че единствено собственикът може да обяви корабът за потънал, съобщава Нова ТВ.
Ако корабът бъде официално обявен за потънал, тогава държавата ще обяви търг. В него ще могат да участват различни компании, които са специализирани в областта на изтеглянето на кораби. Фирмата, която спечели ще изтегли „Вера Су”. Такава фирма може да бъде намерена в рамките на около седмица, но първо корабособственикът трабва да уточни правният статус на кораба.
Водолазните огледи от последните дни са показали, че по корпуса на кораба има две пробойни. Водата в машинното отделение обаче нахлула от друго място - през неуплътнена врата. Част от товара в хамбара също е наводнен./NOVA
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:30 Москва: Конфликтът в Близкия изток разкри огромната слабост на НАТО и разривът между Европа и САЩ
- 10:22 Велика сряда е – денят на покаяние и предателство
- 10:15 Синът на Тръмп в Баня Лука: Европейският съюз е малко объркан
- 10:07 Радев пристана на "Планета Пайнер": ПБ има 246 договора с рекламни, ПР агенции, регионални медии
- 10:00 НАСА публикува изумителни снимки на Земята и Луната
- 09:52 Диана Дамянова: На лодка се ходи с много близки хора, спи се по двама и струва скъпо
- 09:45 Обикновен камион пренесе най-скъпия и най-опасен материал - антиматерията
- 09:40 Русия и Китай блокираха в ООН резолюция за отваряне на Ормузкия проток