Нов екип български военни медици замина за Мали
България 15.12.2017 08:14
Четиричленен екип от български военни медици замина за Мали, съобщиха от Военномедицинска академия.
За 16-ти път от 2013 година насам наши специалисти участват в Мисията на Европейския съюз за обучение на силите за сигурност на Мали.
Поредният екип е съставен от лекар, две медицински сестри и старши санитарен инструктор, и ще се грижи за здравето на личния състав на щаба на операцията, базиран в столицата Бамако. Продължителността на мисията е 4 месеца, а смяната на екипите става на ротационен принцип.
Работата при екстремални условия е не просто приключение, но и изпитание на личностните качества и професионализма. Там българските военни лекари непрекъснато доказват, че военната медицина е не просто специалност, а отговорна кауза, достъпна само за най-смелите професионалисти, които рискуват живота си за другите, вземат най-бързото и най-животоспасяващото решение в екстремна ситуация.
„Пожелавам ви успешна мисия и да се върнете живи и здрави. Пазете се”, пожела им ВРИД началникът на ВМА полк. проф. д-р Венцислав Мутафчийски, д.м.н., FACS. Като човек с опит от няколко мисии, преди да заминат, той им даде някои насоки и им сподели важни съвети за престоя им зад граница.
Българските военни медици участват в различни хуманитарни и мироопазващи мисии зад граница повече от век, като винаги са получавали отлична оценка за представянето си. Освен в горещите точки на света, нашите военни лекари са в постоянна готовност да помагат на населението и в мирно време – при природни бедствия, производствени аварии, терористични актове и други. /БГНЕС
За 16-ти път от 2013 година насам наши специалисти участват в Мисията на Европейския съюз за обучение на силите за сигурност на Мали.
Поредният екип е съставен от лекар, две медицински сестри и старши санитарен инструктор, и ще се грижи за здравето на личния състав на щаба на операцията, базиран в столицата Бамако. Продължителността на мисията е 4 месеца, а смяната на екипите става на ротационен принцип.
Работата при екстремални условия е не просто приключение, но и изпитание на личностните качества и професионализма. Там българските военни лекари непрекъснато доказват, че военната медицина е не просто специалност, а отговорна кауза, достъпна само за най-смелите професионалисти, които рискуват живота си за другите, вземат най-бързото и най-животоспасяващото решение в екстремна ситуация.
„Пожелавам ви успешна мисия и да се върнете живи и здрави. Пазете се”, пожела им ВРИД началникът на ВМА полк. проф. д-р Венцислав Мутафчийски, д.м.н., FACS. Като човек с опит от няколко мисии, преди да заминат, той им даде някои насоки и им сподели важни съвети за престоя им зад граница.
Българските военни медици участват в различни хуманитарни и мироопазващи мисии зад граница повече от век, като винаги са получавали отлична оценка за представянето си. Освен в горещите точки на света, нашите военни лекари са в постоянна готовност да помагат на населението и в мирно време – при природни бедствия, производствени аварии, терористични актове и други. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:19 Хороскоп за събота, 6 юни 2026 г.
- 21:53 Катастрофа между автобус и коли на "Челопешко шосе" в София, има загинал и ранени
- 19:35 Проливни дъждове в Китай водят до световен скок на цените на пшеницата
- 19:28 Oлимпийският шампион започна успешно сезона на 100 метра в Рим
- 19:20 Тръмп ще инжектира близо милиард в строежа на електроцентрали на въглища
- 19:14 Милей иска да превърне Аржентина в световен център за изкуствения интелект
- 19:07 Проект Debug: Милиони биоинженерни комари на Google чакат одобрение да бъдат пуснати
- 18:59 Гран при във Вегас остава в календара на Формула 1 до 2037 г.