
България 10.02.2024 11:42 Снимка: ДНЕС+
Нотариалната камара иска законови промени заради имотни измами (ВИДЕО)
За спешни законови промени настояха от Нотариалната камара след сигнал на NOVA. Причината - зачестилите имотни измами с фалшиви завещания.
Преди дни адвокатски сътрудник беше арестуван от Столичната полиция и обвинен за придобити по този начин три апартамента. А разследване на журналиста Мариета Николаева и оператора Йордан Илиев установи още смущаващи факти и обстоятелства около подозрителни прехвърляния на имоти – отново на починали самотноживеещи хора, които нямат наследници. Някои от имотите вече са продадени на трети лица, а новите собственици вероятно ще се окажат в центъра на сложни съдебни битки с неясен изход. Възможно ли е собствениците на атакуваните апартаменти да не са починали от естествена смърт?
Екипът ни стигна и до длъжностни лица, за които се подозира, че са подпомагали схемата. Ключ към разкриването на схемата стана апетитен апартамент в центъра на София.
Гледайте „Криминални сделки“ в „Темата на NOVA“ на 10 февруари, веднага след Новините на NOVA в 19:00 часа.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09921 |
![]() |
1 | 2.25456 |
![]() |
10 | 3.86009 |
![]() |
100 | 4.00136 |
![]() |
1 | 1.6523 |
Последни новини
- 11:49 Мария провокативно развя дупе по прашки в ново видео
- 11:41 "Ефектът на Чарли Кърк“: Отвратени от убийството му демократи сменят партийната си принадлежност
- 11:33 Жителите на севлиевски села оцеляват с водоноски
- 11:26 Във Великобритания Тръмп няколко пъти грубо наруши етикета, потупа Чарлз III по гърба
- 11:18 Рекордьор: Спипаха варненец да шофира с над 3 промила алкохол
- 11:15 Блокада, трагедия и скандали в Парламента
- 11:12 От незаконни арести до борец за справедливост – “парадоксът Петков“
- 11:10 Пеевски към Василев и Петков: Крадец, ограбил Митниците! Айде, тичай при парапета при Лена, наркоман