България 28.02.2022 20:00 Снимка: ДНЕС+
Нинова: Янев предложи разполагане на натовски войски у нас, министрите на БСП се въздържаха
„Смятам и като министър ще отстоявам тази позиция в Министерския съвет, че не трябва да изнасяме българско оръжие за Украйна и стоки и технологии с двойна употреба“, каза лидерът на БСП, вицепремиер и министър на икономиката и индустрията Корнелия Нинова пред БТВ.
Тя заяви, че до този момент Министерския съвет не е обсъждал заявка от Русия или Украйна за изнасяне на оръжие.
„Директното изнасяне на оръжие вече е директно включване във войната, ние сме партия, която иска мир“, коментира Нинова.
„В този момент да падне правителство е безкрайно безотговорно“, коментира тя и отбеляза енергийната, социална, икономическа криза и войната на стотици километри от нас.
„Министър Стефан Янев е министър на „Продължаваме Промяната", тяхно право е да го излъчат, тяхно право е да го оттеглят“, коментира Нинова относно поисканата от премиера оставка на военния министър и новото предложение за поста.
Нинова заяви, че е свикала парламентарната група и Изпълнителното бюро, за да обсъдят предложеният за военен министър Тодор Тагарев.
Министърът каза, че Стефан Янев е направил предложение да има войски на НАТО в България. Тя допълни, че при гласуването в МС на това предложение четиримата министри на БСП са гласували „въздържал се“, а другите министри – „за“./БТВ
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09583 |
GBP
|
1 | 2.22633 |
RON
|
10 | 3.84091 |
TRY
|
100 | 3.90535 |
USD
|
1 | 1.66851 |
Последни новини
- 13:57 СОС прие новата структура на общината, предложена от кмета Терзиев
- 13:50 Туск: САЩ предупредиха ЕС да не използва замразените руски активи
- 13:43 Запрянов: Всички 8 самолета F-16 Block 70 са в базата в "Граф Игнатиево“
- 13:25 Смъртта на британски военен в Украйна показа прякото участие на Европа в конфликта с Русия
- 13:16 Администрацията на Тръмп се подигра на Байдън с възпоменателна плоча на колонадата на Белия дом
- 13:08 През 2026 г. ще има две пълни слънчеви затъмнения
- 13:00 Неочакван обрат: Вашингтон спира санкциите срещу руски банки, свързани с ядрената енергетика
- 12:53 Politico: САЩ и Русия ще проведат нови преговори за мир в Украйна този уикенд