България 05.09.2021 19:00 Снимка: ДНЕС+
Нинова: Вместо да разрешават проблемите, служебните министри се занимават с партийно строителство
"Всеки е свободен да прави политически проекти, но ще изчакаме още малко да видим дали ще стане факт" - това заяви председателят на БСП Корнелия Нинова в отговор на въпрос за евентуален бъдещ политически проект с участието на служебните министри Асен Василев и Кирил Петков.
"Партиите на протеста се занимават с това кой къде ходил, какво правил, какво пазарувал, служебни министри вместо да отговарят адекватно на проблемите, се занимават с партийно строителство", коментира още Нинова, след като вчера Тошко Йорданов от "Има такъв народ" заяви, че Татяна Дончева "Изправи се БГ! Ние идваме!" е предлагала половин милион лева, за да отцепи депутати от тяхната парламентарна група. Дончева отрече това.
"Недоумявам от тази политическа лудост, която обхвана държавата. Най-важният въпрос за нас е социалният, при положение, че много хора са на улиците - ето земеделци протестират справедливо за обезщетения, хора, които са построили пътища, изработили са си заплатите и не са ги получили, и протестират справедливо за тях, ресторантьори, хотелиери протестират, искат мерки и обезщетения при затваряне... Доста напрежение социално в цялата държава - цените растат нагоре, доходите стоят, тоест инфлацията вече ги изяде, за нас това е реалният проблем в държавата", обясни Нинова по време на посещението си в Сопот днес, цитирана от БНТ. /БНТ
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09943 |
GBP
|
1 | 2.23626 |
RON
|
10 | 3.84197 |
TRY
|
100 | 3.90542 |
USD
|
1 | 1.66894 |
Последни новини
- 21:02 Хороскоп за събота, 20 декември 2025 г.
- 19:33 Безплатното разширение за браузъра Chrome шпионира разговорите ви с ChatGPT
- 19:24 Две нови метростанции отварят врати в Рим
- 19:16 Шесто понижение за годината на основната лихва в Русия
- 19:08 Съдията нареди на Анджелина Джоли да предаде личните си съобщения с адвоката си
- 18:59 Столична община спира строеж на 150-метров небостъргач на бул. "България" със заменка
- 18:52 "Беше като потъващ кораб". Как бе сключена сделката за финансирането на Украйна
- 18:44 CATL внедрява човекоподобни роботи при сглобяването на батерии