Нинова иска да внасяме ваксината Спутник V

България 26.02.2021 13:21 Снимка: ДНЕС+

Нинова иска да внасяме ваксината Спутник V

Правителството на господин Борисов не се справи с нито една от последствията от кризите. Това заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова от парламентарната трибуна. За пример тя даде ваксинацията в епидемията от коронавирус.

На последно място сме по брой ваксинации, по думите й. Дори и в съседните ни страни четири пъти повече са ваксинираните. Няма ваксини, има хаос, некомпетентност в цялата държава, критикува лидерът на червените.

Ако се работи така, 70% от населението ще бъде ваксинирано през 2040 г., смята Корнелия Нинова. Властта, според нея, се оправдавала с чужди грешки. В същото време редица европейски държави внасят ваксини извън тези, посочени от ЕС. Затова БСП внася решение в Народното събрание, с което да се възложи на държавата да се търсят възможности за снабдяване с други ваксини, а като за пример Нинова поиска Спутник V.

Това ще даде по-широк достъп за хората, според нея. Ще се възстанови и бизнесът и икономиката./news.bg

CHF CHF 1 2.07669
GBP GBP 1 2.26842
RON RON 10 3.86322
TRY TRY 100 4.09174
USD USD 1 1.67337