България 18.04.2022 20:13 Снимка: ДНЕС+
Не било възможно да се издават само електронни рецепти от началото на май
Реално не е възможно да се издават само електронни рецепти от началото на май, твърди личен лекар.. "При домашно посещение не е ясно кога се изписва рецепта. Необяснимо е човек в по-сериозно състояние, който е извикал лекар вкъщи, как ще си вземе рецептата, предписана онлайн? Няма техническа възможност да се издават само електронни рецепти от 1 май, защото няма как да се случи извън кабинета, а някои колеги нямат и нужния софтуер. Не всеки има телефон, на който може да се инсталира необходимото приложение". Това заяви за "Денят на живо" по NOVA NEWS д-р Гергана Николова, общопрактикуващ лекар.
По думите ѝ медиците работят с лична информация на пациентите и не е редно тази информация да се носи в телефона. "Как ще бъде защитена информацията, когато издаваме рецепта през телефона си? Когато има срив в системата какво ще се случи, пациентите няма да могат да си получат лекарството? Трябва да бъдат издавани едновременно и хартиени рецепти, за да не се забавя лечението им", смята тя.
Според нея новите електронни рецепти ще отключат здравен туризъм. "Поискахме да имаме право да назначаваме антигенен тест, но това не се случи", посочи медикът.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 09:55 Нойман: Тръмп не гледа на Зеленски като равен, малко вероятно е срещата да доведе до пробив
- 09:45 МВР: Не давайте пари на непознати, които предлагат по-добри условия за обмяна на левове в евро
- 09:34 Говорителката на Белия дом обяви, че очаква второто си дете
- 09:25 Слънчево, но студено: Оранжев код за бурен вятър в северозападните и югозападните райони
- 09:15 Проф. Мирослава Кадурина, бивш началник на клиника във ВМА, осъди прокуратурата
- 09:05 Що за безочие! Ивайло Мирчев на Тюркян чешма - цинизмът е агрегатното състояние на Мирчев!
- 08:54 Foreign Affairs: Съюзниците на САЩ нямат план Б
- 08:44 Най-големият символ на безпомощност в „здравеопазната“ ни система - „Българската Коледа“