България 02.04.2023 20:22 Снимка: ДНЕС+
Най-ниска активност в РСМ, над 40 000 са гласували в Турция
Над 105 хиляди българи са гласували в чужбина, сочат данните на Министерството на външните работи.
В Турция, където има най-много секции зад граница - са гласували 40 900 души. В Анкара машинният вот е над 80%, съобщава БНР.
Избирателната активност в секциите за гласуване в Турция започна да се покачва към 15 ч. В Турция има 46 секции. Секции има в Бурса, Анкара, Измир, Одрин, дори в Адана, земетръсния район, уточнява БНТ.
Част от проблемите при гласуването в Турция бяха свързани със закъснения при отварянето на някои секции и с указания, давани на майчин език. Изборният ден досега преминава без сериозни нарушения.
Интересен факт е, че гласувалите в РСМ са едва 250 души. Македонските българи гласуват в общо седем секции. Опашки пред урните нямаше. Смята се, че обтегнатите отношения между София и Скопие са причината за ниския интерес към вота, предава Нова телевизия.
Към 16:00 часа гласувалите в цялата страна бяха около 250. Най-много български граждани в РСМ са дали гласа си в секция в столицата. 155 души са гласувалите до 18:30 само в една секция в Скопие.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:14 Невзоров е разпитван в качеството на свидетел, уточниха от Окръжна прокуратура-Варна
- 11:07 Проф. Рачев: Почти навсякъде ще превали и прегърми
- 11:02 Дъждът отложи, но не отмени нов френски триумф на Мондиала
- 10:59 Невзоров се върнал във Варна на 16 юни: Не съм бягал. Имаме документи
- 10:52 Ким Чен-ун: Северна Корея ще използва статута си на ядрена държава
- 10:49 Безмилостният Холанд попари Сенегал и поведе Норвегия към 1/16-финалите
- 10:45 Тристранният съвет заседава днес, обсъждат социалното и здравното осигуряване
- 10:38 Великобритания се готви да посрещне Анди Бърнам като премиер на Обединеното кралство