Над 212 000 „пиратски” компактдиска изгоряха в пещите на „Холсим”

България 29.09.2009 11:52

В пещите на „Холсим - България"АД - Бели Извор бяха унищожени 212 424 диска с аудио- и видеозаписи, компютърни игри и софтуер, съобщиха от Агенция „Митници“.

Дисковете са задържани през май 2000 г. Товарът пътувал по река Дунав с български моторен кораб от Украйна до Югославия. При транзитното преминаване през българските териториални води корабът и товарът са проверени от служители на Регионалната гранична служба в Русе. Образувано е досъдебно производство във връзка с престъпление срещу правата на интелектуалната собственост, а дисковете са оставени на съхранение в склад на Митница Свищов.

До унищожаването се стига след приключване на наказателното производство. Сред унищожените дискове са албуми на световно известни изпълнители като Джордж Майкъл,Лучано Павароти,Фил Колинс,„Енигма", „Бийтълс", „Куин", Мадона и други. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355