България 01.02.2024 15:19 Снимка: ДНЕС+
На Черната стена в София СДС почетоха паметта на жертвите на комунизма
На Черната стена в градинката на НДК в София депутатите от СДС и седесари почетоха паметта на жертвите на комунизма
Цветя поднесоха председателят на СДС и зам.-председател на ПГ на ГЕРБ-СДС Румен Христов, зам.-председателят на партията Миглена Горанова, народните представители на СДС в ПГ на ГЕРБ-СДС Медиха Хамза, Йордан Кръстанов, Драгомир Драганов, Петър Николов, Димитър Николов, председателят на СДС-София и общински съветник Антон Койчев и седесари от София.
По-рано през деня от трибуната на Народното събрание председателят на СДС Румен Христов прочете декларация на ГЕРБ -СДС по повод 1 февруари – ден на признателност и почит към жертвите на комунистическия режим. В нея се казва:
"През всички 34 години на прехода БКП/БСП не се извини и не се покая за зверствата на комунизма, за лагерите на смъртта, за погубените животи и съдби, за срамния „Възродителен“ процес"
"1 февруари е Ден на признателност и почит към жертвите на комунистическия режим. На този ден през 1945 г. така нареченият „Народен“ съд осъжда на смърт трима регенти, шестдесет и седем депутати, министри, генерали, полковници и общественици. Присъдите са изпълнени същия ден и цветът на нацията е безмилостно избит!"
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:07 Световният шампион се събуди: Първи полпозишън, който не отива при пилот на "Мерцедес"
- 09:56 Всеки трети проверен от данъчните търговски обект на морето е в нарушение
- 09:45 Италианският министър на отбраната предложил пост на уволнения си колега Михайло Федоров
- 09:33 "САЩ не са касичка за Европа": След санкцията срещу Google Тръмп обяви ответни мерки
- 09:22 Сблъсък с опонент остави Никола Цолов с празни ръце в Унгария
- 09:12 Хамид Хамид: Демерджиев е в паника, кара НАП да го пере
- 09:02 Шефът на ВВС ген. Николай Русев: Няма да съм вицепрезидент
- 08:50 Пулев: ГЕРБ превели 180 млн. € на ВМЗ-Сопот, за да заблудят "Райнметал". След 5 дни ги върнали