България 26.12.2024 15:26 Снимка: ДНЕС+
„Мяра“: Нова социологическа агенция изгря на хоризонта
За създаването на нова социологическа агенция съобщи в профила си във Фейсбук социологит Първан Симеонов.
„Благодарност на Юлиана Гальова, Yanitsa Petkova и Светлин Тачев! Трудното започва сега. Дължим си тази чиста авантюра и ни стискайте палци - макар да не се боим особено от неуспехи“.
Припомняме, че емблематичния социолог напусна Агенция „Галъп“ преди месец и с това постави доста въпроси, на които частично дава отговори с поста си.
Прилагаме написаното от Първан Симеонов без редакторска намеса:
Преди Рождество Христово и в поредния си имен ден слагам снимка с колегите, с които работя в последните близо седем години години. Екипът, който сега продължава в агенция Мяра. Екипът, мрежите, опитът остават същите. Продължаваме в правата линия на тези последни седем години, вече доста по-самостоятелно.
Благодарност на Юлиана Гальова, Yanitsa Petkova и Светлин Тачев! Трудното започва сега.
Дължим си тази чиста авантюра и ни стискайте палци - макар да не се боим особено от неуспехи.
Целта ни е да покажем нов подход към обществените изследвания. Съчетаваме енергия с опит и се стремим да дадем на обществото бързо, но и задълбочено, познание. Да бъдем обществено огледало.
Вярваме в безпристрастния подход, свободата и изследователската съвест. Съзнаваме ролята на обществения изследовател и залагаме стандарти на работа, които ни правят отговорни.
Неслучайно се наричаме „Мяра“. Думата отпраща и към измерванията, присъщи за нашата работа, и към разума – нужен на обществото ни. „Мяра“ е една от думите, изписвани навремето у нас с ѣ – знак, който сочи единството на българските говори, източни и западни. Затова и ще се радваме да ни наричате „Мяра“, „Мера“ или както пожелаете.
Именно намирането на общ език – за диалог, за спор или просто за общуване – е важна част от нашата мисия. Може би най-важната.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:54 Никола Николов: Гюров не се е срещнал с младежи от гражданския сектор, а с партийци от ПП-ДБ
- 16:46 Унгария: Украйна не защитава ЕС - бори се за себе си
- 16:37 Съдът отказа да освободи предсрочно Евелин Банев - Брендо
- 16:31 Дмитриев: Принадлежността на Обама и лидерите на ЕС към извънземните би обяснила много неща
- 16:28 Мерц изключи партньорство между ХДС и "Алтернатива за Германия"
- 16:19 Надежда Нейнски проведе разговор с външния министър на РСМ
- 16:14 Бившият премиер на Израел: Турция е новият Иран
- 16:06 Иран готов с предложение за ядрена сделка до броени дни