България 28.07.2025 08:44 Снимка: ДНЕС+
Младите лекари отново излизат на протест. Не са доволни от предложеното увеличение на заплатите
Тази вечер младите лекари се събират на Национален протест. Той ще се проведе под прозорците на Народното събрание. Причината - недостойните възнаграждения, които според тях получават. Миналата седмица депутатите гласуваха на първо четене промени в закона, който урежда заплатите на лекарите. Приети бяха три от четири законопроекта - на управляващото мнозинство, на ПП-ДБ и на „Възраждане”. Според ГЕРБ, БСП и ИТН парите им трябва да продължат да са обвързани с колективния трудов договор.
Именно срещу това решение обаче младите медици се обявиха против. Според тях заплатите им трябва да се равняват на 150% от средната брутна заплата за страната. Датата на протеста е символична обясниха те, тъй като до тогава държавата им е обещала да реши проблемите с възнагражденията в сектора. Предстои трите законопроекта да бъдат разгледани в комисия на второ четене и текстовете да бъдат оформени финално.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:41 Първан Симеонов: Този бюджет ми изглежда констатация на реалностите от последните няколко години
- 09:30 Министър Шишков: Бетонни ограничители вместо мантинели може да са опасни за леки коли
- 09:22 Магнитна буря удря Земята за два дни
- 09:11 Папа Лъв XIV разгневи екипа на Тръмп заради доктрината за „справедлива война“
- 09:01 Локомотив на пътнически влак се запали край Карнобат, няма пострадали
- 08:52 Светият Синод: Не е в нашата компетентност да се произнасяме за санкциите срещу патриарх Кирил
- 08:41 Министър Димитър Стоянов провери сглобяването на бойните машини „Страйкър“ в ТЕРЕМ
- 08:32 "Ройтерс": Руски ястреби призовават Путин да ескалира войната и да прекрати преговорите със САЩ