България 12.03.2025 09:01 Снимка: ДНЕС+
Лекарите и медицинските специалинсти излизат на протест. Искат справедливо заплащане и защита
Медиците излизат на протест днес в 11 часа. Трудещи се в здравната система излизат на протестен палатков лагер пред Министерство на здравеопазването. Това бе обявено от националния синдикат "Защита".
Едно от основните и най -важни искания на протестиращите е увеличаване на трудовите възнаграждения и признаване на 1-ва категория труд за работещите в Центорвете за спешна помощ.
Протестиращите ще поискат още и мерки срещу насилието над медици, както и подсигуряване на допълнителни средства за незабавно изплащане на надлимитна дейност.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 08:41 Министър Димитър Стоянов провери сглобяването на бойните машини „Страйкър“ в ТЕРЕМ
- 08:32 "Ройтерс": Руски ястреби призовават Путин да ескалира войната и да прекрати преговорите със САЩ
- 22:22 Хороскоп за събота, 27 юни 2026 г.
- 19:35 Иво Христов иска да възстановим членството си към научен институт в Русия
- 19:28 Отмениха наказанието на Невена Зартова за забавени дела и пропуски като прокурорски шеф
- 19:20 Карлос Насар прие покана да рекламира България чрез туризма
- 19:12 Силни бури парализираха транспорта в Япония и Нова Зеландия
- 19:03 Дават "иранска помощ" на земеделците за поскъпналите торове и горива