България 23.03.2024 10:49 Снимка: ДНЕС+
Миньори и енергетици излизат на протест, затварят важни пътни артерии
Протестно автошествие ще блокира Старозагорска област в съботния ден. Началото е в 9:00 часа в Раднево и от 10:00 часа в Стара Загора.
Планирано е да бъде затворен пътят Стара Загора - Казанлък на „Предела“ между 11:00 ч. и 11:45 ч. Колоната от протестиращи коли ще премине по Подбалканския път край Мъглиж и Гурково, за да стигне съседната Сливенска област. В късния следобед в Нова Загора ще бъде временно спряно движението около 17:00 - 17:30 часа, съобщи Станимир Георгиев, председател на наскоро учреденото сдружение, което провежда трета поред акция на недоволство.
В началото на март от сдружението оповестиха три основни искания. Настояват държавата да спре плащането на въглеродните емисии от централите в Маришкия басейн до изграждането на завод за тяхното улавяне. Застават зад рекултивация на терените на мините, които да се стопанисват като земеделски и горски фонд, а не за индустриални цели. Обявиха се против планираната от 1 юли реформа, която ще доведе до “непосилни сметки за ток” на домакинствата у нас.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:07 Хороскоп за понеделник, 29 юни 26 г.
- 19:35 Единадесет души загинаха при самолетна катастрофа във Франция
- 19:24 Илон Мъск на 55
- 19:14 Словения възобновява отношенията си с Израел
- 19:04 Легендата на киното Мел Брукс стана на 100
- 18:53 Демерджиев проверява за доставката на мантинели 2 фирми, зад които стоял бивш премиер
- 18:41 Русия изгражда луксозен курорт в Камчатка за над 800 милиона долара
- 18:34 Арх. Панайотова: Държавата в лицето на министър Шишков почва да узаконява собственото си бездействие