България 18.12.2024 16:43 Снимка: ДНЕС+
Министри сигурни, че силовите структури ще имат по-високи заплати догодина
Служебният министър на отбраната Атанас Запрянов поддържа и подкрепя увеличението на средствата за заплати на военнослужещите в Бюджет 2025 г. През последните 10 години конкурентоспособността в армията е намаляла два пъти, призна той на брифинг пред журналисти след заседанието на Министерски съвет.
Той изтъкна още, че некомплектът в армията води до снижаване на бойните способности на военнослужещите.
Атанас Запрянов заяви още, че е изправен пред следните дилеми: "Или да има хора и техника, или да има само хора без техника, или да има техника и нови самолети, а да няма хора".
До него на трибуната в Министерски съвет застанаха още министърът на правосъдието Мария Павлова, както и министърът на вътрешните работи Атанас Илков. Мария Павлова също съвсем накратко коментира проектобюджета за следващата година и заяви, че силовите дирекции, които са под шапката на Министерство на правосъдието - Главна дирекция "Охрана" (ГДО) и Главна дирекция "Изпълнение на наказанията", ще си получат дължимото увеличение на заплатите, заложени в бюджета.
По темата за Бюджет 2025 и по-специално заложените средства за увеличение на заплатите на полицаите Атанас Илков запази мълчание. Вчера той обаче бе уверен, че увеличение ще има.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:20 Проф. Семов: Позор е отказът на правителството да си мръдне пръста за 150 г. от Априлското въстание
- 19:11 Украйна прие предложението на ЕС за помощ за възстановяването на нефтопровода "Дружба"
- 19:05 В Деня на социалната работа Фондация „Владиславово“ се гордее с 30 години опит и професионализъм
- 19:03 Шойгу: Мрежа от 56 държави извършва саботажи и диверсии срещу ключови руски обекти
- 18:55 Кристиан Вигенин: Европа плаща най-високата цена за войната в Иран
- 18:47 Боян Рашев: Цените на горивата неизбежно ще продължат да растат
- 18:39 Отиде си доайенът на подводната ни фотография Любомир Клисуров
- 18:31 Експлозии в Йерусалим близо до границата с Ливан.