България 05.06.2025 08:49 Снимка: ДНЕС+
Министър Георг Георгиев: Не мисля, че е редно държавният глава да мълчи в този важен момент
Вчерашният успех не е случайно събитие, а разултат от системна работа. Това е десетилетия работа, заяви пред БТВ Георг Георгиев, външен министър.
Не мисля, че е редно държавният глава да мълчи в този важен икономически момент. Но това е въпрос на личен избор, смята външният министър
"Докладите на Европейския парламент и Европейската централна банка са много пространни. Ще направим голям шлем, свързани с влизането в икономически организации. Докладът говори сам по себе си за България."
"Ако има партия и лидер, утвърдил евроатлантическата си ориентация, това е господин Бойко Борисов. Намерихме сили в себе си, за да може на 1 януари догодина да приемем еврото като национална валута", допълни Георгиев.
"Много фриволни бюджети, включително и на Асен Василев, бяха коригирани от парламента."
"Не се притеснявам от евентуален вот на недоверие, ако от "Продължаваме промяната" го иниицират. Няма основание за вот на недоверие, защото няма алтернатива, която да се предложи на сегашното правителство", смята външният министър.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:02 Тръмп: САЩ могат да прекратят веднага военната си операция срещу Иран
- 10:52 Иран ще удря враговете си в туристически обекти, зони за отдих и развлекателните центрове по света
- 10:41 Проф. Боян Дуранкев: Дано ценовият шок не се превърне в ценово цунами!
- 10:31 Петър Кичашки: Гюров не си дава сметка, че удря националните геополитически интереси на България
- 10:20 Великобритания разреши на САЩ да използват военните ѝ бази за атаки срещу Иран
- 10:08 Скандално: Емисари на Радев предлагат кеш и без фактура за наемането на зала "Арена 8888"
- 09:57 Ясен Дараков: Връщат посланик Георги Панайотов във Вашингтон?
- 09:46 НАТО изтегля мисията си от Ирак