България 18.12.2024 16:59 Снимка: ДНЕС+
МФ иска пак сливане на НАП и Митниците
Сливането на Агенция "Митници" и НАП в една обща агенция ще има по-добра ефективност в работата и е начин да се постигне повишаване на събираемостта на приходите. Тезата за сливането на двете агенции потвърди служебният вицепремиер и служебен финансов министър Людмила Петкова на брифинг след заседанието на Министерски съвет.
Подобно предложение за сливане на двете агенции ще бъде внесено, но в крайна сметка решението ще е на народните представители при дебатите и приемането на Бюджет 2025.
Петкова обясни, че темата за сливането на двете агенции е наложена отдавна. Няколко пъти се повдига темата за сливането на двете агенции, посочи Петкова, която се противопостави на "злободневните твърдения", че така служебното правителство иска да овладее и Митниците, и приходната агенция.
Ако двете агенции се слеят в една обща, ще се повиши събираемостта на приходите в бюджета. Според Людмила Петкова координираната работа, тясното сътрудничество на двете агенции са допринесли вече за изпълнението на приходната част на бюджета.
Припомняме, че по идеята да се слеят НАП и Митниците започна работа последното редовното правителство Денков/Габриел с финансов министър Асен Василев в началото на годината. И тогава се чуха тези за овладяване. През юни месец тази година директорът на НАП Румен Спецов, който и до този момент ръководи приходната агенция заяви, че работата по обединяването на митническата и данъчната агенция върви по план, разписан от Министерството на финансите. Какво се е случило от юни месец досега не е ясно.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:18 Хороскоп за неделя, 17 май 2026 г.
- 20:09 Откриха обезобразено тяло на турист на Витоша, подозират нападение от животно
- 19:26 Джанет Джексън стана на 60 г.
- 19:15 Отстранената от Кьовеши Теодора Георгиева съди България в Страсбург
- 19:04 От фейсбук: Депутатът от "Прогресивна България" Слави Василев паркирал поршето си на забранено място
- 18:54 Деница Малчева е 58-та Царица Роза на Казанлък
- 18:44 Освободиха двама от обвиняемите за имотни измами
- 18:33 Папа Лъв XIV ще посети Франция на 25 септември