България 16.06.2021 14:27 Снимка: ДНЕС+
Местят антидопинг лабораторията към МОН и СУ
"Най-важното е провеждането на Олимпийските игри в Токио. Особеното внимание е насочено към това българските спортисти да бъдат обезпечени в участието си на Олипмиадата. Това увери министърът на спорта Андрей Кузманов след заседанието на министерски съвет.
Прибавени са 10 квоти, общо 32 са квотите с 37 състезатели. Ще има още квоти в няколко вида спорт. "В този месеца успяхме да възобновим 10-годишната борба да има страната антидопингова лаборатория", обяви министърът.
Тя ще бъде извадена от обсега на Министерство на спорта и преминава към СУ и МОН. "В този кратък срок от месец се опитахме в тесен кръг от специалисти да защитим името на лабораторията и да започне отново лицензът й", обясни Кузманов. Той докладва, че е участвал в среща по програмата и има декларация по съвместно сътрудничество и всички страни се обединили около идеята - да бъде геостратегическо място и на спорта, и на младежта./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:04 Хороскоп за събота, 4 юли 2026 г.
- 19:28 Проф. Милена Иванова-Шиварова от Александровска болница прекрати гладната си стачка
- 19:21 Спасиха живота на жената на треньора от удара на "Тракия", вече диша сама и говори
- 19:13 Кипър поема изцяло разходите за репатриране на българчетата, загинали в заключена кола
- 19:07 The Telegraph: Новите реактивни руски дронове се превръщат в проблем за украинската ПВО
- 18:59 Шефът на ЕЦБ Кристин Лагард: Не изключвам предсрочно оттегляне
- 18:51 Лекарите от ВМА с високи отличия на международно състезание с медици от 38 държави
- 18:43 НСИ отчита нулева инфлация за май спрямо април, но спрямо 2025 г. - 6.9%