България 04.04.2021 20:20 Снимка: ДНЕС+
Медиците у нас вече имат колективен имунитет срещу COVID-19
Медиците в страната вече имат колективен имунитет срещу коронавирус. Това обяви здравният министър Костадин Ангелов във Варна, където провери как върви гласуването в COVID отделенията.
Той прогнозира, че в края на лятото може да постигнем колективен имунитет.
По негови думи медиците у нас вече са постигнали колективен имунитет, тъй като над 70% или са ваксинирани, или са преболедували вируса.
Ангелов заяви, че притеснения, че хората, работещи в болниците, могат да пострадат, няма./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:28 Продадоха имението на Берлускони, купувачът е шейх от Катар
- 13:21 Демерджиев: Да се прегледа пътната настилка, съоръженията, знаковото стопанство и сервитутите
- 13:13 Зеленски: Украйна ще нанася превантивни удари по обекти, които Русия използва за военни цели
- 13:07 Важна седмица за Формула 1: Верстапен сяда на преговори с отбора си за бъдещето
- 12:59 Арх. Виолета Комитова: Незаконното строителство в България се превърна в бедствие
- 12:51 Митничари от Варна намериха контрабандни обекла, хавлии, завивки и над 4500 м плат от Турция
- 12:43 САЩ незабавно изпращат спасителни екипи във Венецуела след разрушителните земетресения
- 12:35 Принципът на Кубертен приключи: МОК плаща по $ 10 000 "за участие" на всеки олимпиец