
България 28.10.2020 12:51 Снимка: ДНЕС+
Мангъров разобличен - не е стъпвал в отделение за лечение на болни с Covid-19
Доц. Атанас Мангъров, началник на Детското отделение на Инфекциозна болница в София, не е влизал в COVID-сектора на лечебното заведение и не е известно да е участвал в лечението на заразени пациенти, хоспитализирани в СБАЛИПБ „Проф. Иван Киров“. Това се казва в отговор от Инфекциозна болница на въпроси на Скенер.нюз, зададени на 16 октомври тази година. Според директора проф. Татяна Червенякова доц. Мангъров не е включен в екипите на първа линия, не е получавал и допълнителното възнаграждение от 1000 лева.
„Всеки ден влизам в COVID-зоната без маска, понякога слагам“, това обяви доц. Мангъров пред бтв вчера. „Всички тези безсмислени мерки като носене на маски на открито показват безсилието на политиците и учените. Мисля, че тези правила са безсмислени, затова не ги спазвам. За да се спазва едно правило, то трябва да има смисъл, но правилата по принцип трябва да се спазват и затова нося маска в джоба си и затова мирише на джоб“, оплете се инфекционистът опозиционер, привърженик на стадния имунитет.
По думите му той е преглеждал пациенти (над 50 в частния си кабинет) докато е трябвало да бъде под карантина, след контакта си преди две седмици с журналиста от БНТ Георги Любенов. „Ползвам лични предпазни средства, основното от тях е да си мия ръцете“, добави доц. Мангъров и беше категоричен, че не е възможно да е заразил никого, преглеждайки без маска и после качвайки се в градския транспорт, също без маска.
На въпрос дали не се притеснява от глоба пък отговори, че неговият хонорар за преглед в кабинета му е 100 лв., а при домашно посещение – 200 лв., и ще трябва да ги увеличи с още 300 лева за евентуални глоби, защото бил един от малкото, които все още не отказвали да преглеждат пациенти по домовете им.
„99% от хората в болниците са там от страх – защото им казват, че както си стоиш, можеш да тупнеш, а у дома няма кой да ги прегледа“, подчерта инфекционистът.
След редица спорни медийни изяви, отказ за спазване на правила, включително и да се тества след близък контакт с доказано заразен, на доц. Мангъров са му поискани писмени обяснения и е проведен разговор с него, се казва още в отговора на началничката му проф. Червенякова.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09113 |
![]() |
1 | 2.26343 |
![]() |
10 | 3.86375 |
![]() |
100 | 4.02778 |
![]() |
1 | 1.66227 |
Последни новини
- 21:30 Украинец пуснал дрона във Варшава, полски Ф-16 ударил пенсионерската къща
- 21:24 Робърт Редфорд почина на 89 години
- 21:21 Никола Цолов ще кара във Формула 2 през следващия сезон
- 19:34 Държавите от ЕС се споразумяха за мерки за връщане на разселените украинци след войната
- 19:26 Комисия на ООН: Израел извършва геноцид в ивицата Газа
- 19:21 Година и половина условно за мъж, участвал в група за разпространение на наркотици
- 19:18 Русия удари логистичен център в Киевска област
- 19:10 СРП задържа непълнолетен, заплашил с нож 17-годишен младеж и го ограбил