България 19.02.2022 19:42 Снимка: ДНЕС+
Македонският премиер пусна селфи с Кирил Петков: САЩ иска да ни види в ЕС
По-рано двамата премиери са разговаряли, за което ни съобщиха от македонската пресслужба
Македонският премиер пусна селфи с българския си колега Кирил Петков и държавния секретар на САЩ Антъни Блинкен на страницата си във Фейсбук.
„Топла среща с държавния секретар на САЩ Антъни Блинкен по време на обръщението на вицепрезидента на САЩ Камала Харис. Споделяме мнението, че заедно сме по-силни като съюзници в НАТО.
Държавният секретар Блинкен изрази пълната си подкрепа за диалога и приятелството между Северна Македония и България и сподели искреното си желание да ни види заедно в ЕС. Съединените щати остават наш ангажиран партньор в преодоляването на предизвикателствата“, написа към селфито Димитър Ковачевски.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:23 Киселото мляко е новият български кандидат за списъка на ЮНЕСКО
- 14:16 Кеворк Кеворкян: 2025-та във фрази
- 14:08 Заради приближаващ пик на грипа, епидемиолози искат удължаване на ваканцията за учениците
- 14:01 "Украинска правда": Малюк се е съгласил да подаде оставка след заплахи на Зеленски
- 13:53 Украински експерт: Путин няма да спре войната, знае коя е най-голямата слабост на украинската армия
- 13:46 Орбан: Акцията на САЩ срещу Венецуела доказа разпада на либералния световен ред
- 13:38 Почина композиторът Янко Миладинов
- 13:31 На 14 януари изслушват кандидатите за нов български европрокурор