България 09.06.2022 17:25 Снимка: ДНЕС+
Любен Дилов: Човек с доказан нагон към полицейщина не може да е шеф на КПКОНПИ
В историческа декларация от трибуната на парламента ГЕРБ/СДС поиска министърът на вътрешните работи Бойко Рашков да не оглавява КПКОНПИ.
Депутатът Любен Дилов - син обърна внимание, че днес е особена дата, в която се навършват 97 г. от преврата 1923 г. - "най-кървавата мартеница в българската история, повече от 100 000 жертви на политически терор", каза той.
"Когато езикът на омразата влезе в политиката, става битка на улицата и след това няма връщане назад, след това зъб за зъб и кръв за кръв и така Кирил Петков урежда селската и междуградската борба, а ние стоим несъпричастни към това. Това е ироничният прочит", добави Дилов.
А неироничният прочит бил "идеята един човек, като Рашков, с доказан нагон към полицейщина да бъде предложен за шеф на Комисията, която ще разследва корупцията".
Това трябва да е малък знак - 99 г. по-късно да сме по внимателни в думите и намеренията и да не повтаряме грешките на дедите си, се казва в декларацията на ГЕРБ.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:49 Тръмп: Китай и Русия да не се намесват във войната с Иран, ще бъде много лошо за тях
- 12:43 Със самолетите цистерни САЩ преброиха лобито си в парламента - 121 на Радев и 15 на Пеевски
- 12:36 Откриха оловен печат на цар Симеон при разкопки във Велики Преслав
- 12:30 Антон Кутев: Проданов не е сексист. Моделът се разпада с писък
- 12:26 След провала с Анчелоти и Гуардиола: Италия избра Андреа Пирло
- 12:15 Тръмп на вечеря с медии: Някой изобщо разбира ли тази проклета глупава реч, която са ми написали?
- 12:10 Съдът остави за постоянно в ареста похитителя на 11-годишната Наталия
- 12:03 "Ферари" затвърди възходящата линия и на "Хунгароринг" с най-добри времена в тренировките