Либия и Канада подписват споразумение в ядрения сектор

България 30.07.2009 13:45

Либия и Канада подписаха меморандум в областта на ядрената енергетика, четвъртият подписан от Триполи за изминалите две години, предаде АФП. Меморандумът предвижда сътрудничество между двете страни в изследователската дейност, извличането, обработката и транспорта на уран, както и използването му в медицината.

От юли 2007 г. Либия е подписала други три подобни споразумения с Франция, Русия и Украйна. Либия е член на Организацията на страните износителки на петрол (ОПЕК) и третият по големина производител на петрол на африканския континент след Нигерия и Ангола, произвеждайки близо 2 милиона барела петрол дневно. Либия се надява да увеличи производството си до 3 милиона барела дневно до 2013 г. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355