България 28.11.2021 17:34 Снимка: ДНЕС+
Лена Бориславова, ПП: Ако няма по-добри, ще оставим служебните министри
Кабинет ще има до Коледа
„Ако не можем да излезем с по-добри кандидатури от тези на служебните министри, ще се спрем на служебните министри, част от тях са се доказали с много висока експертиза“. Това заяви пред БНР Лена Бориславова от „Продължаваме промяната“.
Според нея по време на експертните преговори егото и емоциите са останали на заден план.
„Едно от условията, които ще бъдат поставени при избора на кандидати за бъдещи министри, е за тези лица да бъде приложима най-високата наша максима, изискване – нулева толерантност към корупцията. Тоест представят се лица, които да не предизвикват възмущение с досегашното си поведение, да няма съмнение за тях, че са участвали в корупционни схеми или не са работили в най-добрия общ интерес на всички нас.“
По-късно пред бТВ Бориславова обясни, че няма да има квотен принцип на разпределение на министри и че кабинет ще има до Коледа.
Относно участието в преговорите на Румен Овчаров и Емилия Масларова от страна на БСП, Бориславова коментира: „Ние изпратихме покани до лидерите и те прецениха кои лица е най-добре да се включат. Тези лица не са кандидати за постове, те са експерти. Не сме спрели никого, за да има компетентен дебат“. /tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:37 Папата разтревожен за Ливан и Близкия изток
- 17:29 До морето само за 50 минути: „България Еър“ възобновява полетите между София и Бургас
- 17:20 Иран готов дългосрочно да замрази ядрената си програма, иска да прехвърли урана си на Русия
- 17:12 Компенсират 232 000 души за скъпите горива
- 17:03 14-годишна родилка откарана с въздушната линейка от В. Търново към София
- 16:55 Радев: Всички ще плащаме вересиите на олигархията
- 16:46 Коцев предлага DARA за почетен гражданин на Варна
- 16:38 Мъж опита да подкупи полицай по време на разпит в районното във Вършец