
България 14.01.2025 15:57 Снимка: ДНЕС+
Лена Бориславова не е доволна от правна комисия: Не е победа за правовата държава
Лена Бориславова изрази възмущение по повод приетите на второ четене промени в закона за съдебната власт. Според депутатката от ПП това, че е прекратена процедурата за избор на Борислав Сарафов за главен прокурор не пречи да бъде издигнат отново или „да имаме втори Сарафов“.
Според Бориславова са отхвърлени и текстовете, които пречат на Сарафов да се върне като временно изпълняващ длъжността главен прокурор.
„Днешното гласуване на мнозинството в правна комисия не е повод за радост. Не е победа за правовата държава. То спря временно едно безобразие, каквото би било бетонирането на Сарафов за 7 години в процедура без конкуренти, но не го лиши от възможността да продължи да прави това, което и в момента.
Това не е истинска съдебна реформа. А само плаха стъпка за спиране на едно безобразно трайно назначение“, написа Бориславова във Фейсбук.
„ГЕРБ не могат да се опълчат на Пеевски, а може би и не искат. Затова и не продължиха преговорите с ДБ. Но май изненадани няма. За съжаление“, коментира Бориславова, която все още не е дала доброволно имунитета си, както беше обещала преди презниците.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09921 |
![]() |
1 | 2.25456 |
![]() |
10 | 3.86009 |
![]() |
100 | 4.00136 |
![]() |
1 | 1.6523 |
Последни новини
- 12:36 Шофьор с близо 4 промила алкохол причини катастрофа край Сандански
- 12:19 Народната любов към Кирил Петков: „Вредите на страната ни, вие сте за арест“
- 12:11 Тръмп обяви движението "Антифа" за терористична организация
- 12:04 Изписаха Болсонаро от болницата, откриха му ранен етап на рак на кожата
- 11:56 Виктор Димчев за ППДБ: Шайка безделници
- 11:49 Мария провокативно развя дупе по прашки в ново видео
- 11:41 "Ефектът на Чарли Кърк“: Отвратени от убийството му демократи сменят партийната си принадлежност
- 11:33 Жителите на севлиевски села оцеляват с водоноски