България 18.08.2021 14:22 Снимка: ДНЕС+
КПКОНПИ с иск за 12 млн. лв. за Борис Бекяров, приближен на Васил Божков
КПКОНПИ с иск за 12 млн. лв. срещу Борис Бекяров, обвинен за участие в престъпна група с лидер Васил Божков. Решенията за внасяне на искови молби за отнемане на незаконно придобито имущество в полза на държавата в окръжни съдилища в страната на стойност 18 303 958,20 лв., съобщиха от комисията. В претендираната сума са включени 18 недвижими имота, както и осем моторни превозни средства.
Единият от исковете е за 12 186 620 лв. Той е срещу Борис Бекяров, обвинен за участие в организирана престъпна група, с ръководител Васил Божков, за изнудване, финансови и данъчни престъпления в особено големи размери, подкуп и длъжностни престъпления.
Над 4,3 млн. лв. се претендират от наследниците на А.М., като КПКОНПИ е установила значително несъответствие в доходите. Обвиненията от прокуратурата са за извършване на лихварска дейност, без съответно разрешение. В исковата молба пред съда са включени и девет недвижими имота и едно моторно превозно средство.
Комисията търси и 73 471,39 от Трифон Филев, който е обвинен за това, че в качеството си на длъжностно лице - митнически инспектор на МП "Калотина", е участвал в организирана престъпна група за подкупи.
Останалите средства, претендирани от КПКОНПИ, са от лица, обвинени като участници в престъпна група за производство и разпространение наркотици; от обвинен за документна измама; както и обвинен за участие в престъпна група за финансови и данъчни престъпления и други. /tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:40 Хороскоп за неделя, 28 юни 2028 г.
- 19:35 Водачът на "Хизбула": Против съм споразумението между Израел и Ливан
- 19:24 Около 7 млн. души са засегнати от земетресението във Венецуела
- 19:14 Катастрофа на Макс Верстапен прати Джордж Ръсел на първа позиция в Австрия
- 19:03 Румен Радев: Предстои ми среща с Александър Вучич
- 18:52 Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
- 18:41 Василев: Как пък веднъж не направиха "техническа грешка" да дадат повече пари за майчински и детски
- 18:30 Опустошителна буря остави хиляди на тъмно в Нова Зеландия (ВИДЕО)