Комисията за контрол на ДАНС не разполага с доклад за корупция на бивши министри

България 04.09.2009 10:00

До момента сред документите, с които парламентарната комисия за контрол на ДАНС разполага, няма доклад, в който да се уличават в корупция министри от предишния кабинет, заяви Иван Петров от ГЕРБ.

Според него, това не означава, че подобен доклад не съществува. Петров коментира интервюто на Алексей Петров пред в. "Труд" . Иван Петров обяви, че следващият четвърътък членовете на комисията ще посетят агенцията по повод делото "Галерия". Комисията ще провери и бюджета на ДАНС.

Бившият депутат от ДСБ Атанас Атанасов изказа съмнение, че докладът, за който спомена Алексей Петров, съществува. Атанасов добави, че ръководството на партия „Ред, законност и справедливост„ защитава последователно старото ръководство на ДАНС. Той заяви още, че се правят опити да се нагодят новите ръководни органи на „Информационно обслужване”, за да разравят старите далавери. Информацията е на БНР

CHF CHF 1 2.07669
GBP GBP 1 2.26868
RON RON 10 3.86154
TRY TRY 100 4.13636
USD USD 1 1.68519