България 20.12.2022 09:13 Снимка: ДНЕС+
Кирил Петков лъже в ефир на гърба на болните от диабет
В свое участие по БТВ Кирил Петков изрече откровена лъжа на гърба на болните от диабет. Петков подчертава не за първи път, че седмица преди да падне неговото правителство било станало ясно, че всички диабетици ще могат да получават сензор за измерване на кръвната захар, финансиран изцяло от държавата. Лидерът на ПП безочливо се опитва да припише това постижение на управлението на "Продължаваме промяната".
Но каква е истината?
НЗОК поема ежемесечните консумативи на стотици диабетици от началото на 2022 година, а не от края на юли 2022 г., както Кирил Петков твърди.
В държавен вестник с решение № РД-НС-04-95 от 26 август 2021 г. са утвърдени изискванията за получаване на сензор за кръвната захар, които по документи трябваше да влязат в сила от септември 2021 г., но реално процесът започна от 1 януари 2022 г.
Нека повторим: Държавен вестник съобщава за реимбурсиране на сензорите за диабетици от 26-ти август 2021 г. Правителството на Кирил Петков бе свалено на 2-ри август 2022 г. след едва няколко месечно управление. Явно Кирил Петков не знае през коя година е бил премиер на България. Или отново се опитва да си приписва чужди победи.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:10 Антонио Таяни увери Иран: Италия не е предоставяла базите си за военни операции
- 09:02 Опасна морска бактерия плъзна по плажовете: Причинява оток, силна болка, мехури и висока температура
- 08:53 В САЩ: Инфлацията на потреблението надхвърли прага от 4,0 на сто
- 08:45 Банки удължават срока за обмяна на левове в евро без такси
- 08:38 Гълъб Донев призна: Ние в този бюджет нямаме нито една политика, която да реализираме
- 08:30 Надзорният съвет на НОИ утвърди проекта за Закон за бюджета на ДОО
- 23:50 Хороскоп за петък, 26 юни 2026 г.
- 19:32 София ще разполага с финансова рамка от €1,523 млрд. За какво ще се харчат?