България 18.05.2022 09:27 Снимка: ДНЕС+
Каримански: Нулева ставка на ДДС за хляба
Нулева ще е ставката за хляба, съобщи Любомир Каримански от „Има такъв народ“. Подробности за постигнатите съгласия между коалиционните партньори след снощната лидерска среща по антиинфлационните мерки, ще бъдат обявени в 10.00 часа днес.
„Мерките ще бъдат обявени официално в 10 часа. Ще има съвместен брифинг на коалиционните партньори, които ще съобщят отделните мерки. Едно от нещата, които ще обявим е нулева ставка на ДДС за хляба”. Това заяви пред Нова тв председателят на Комисията по бюджет и финанси.
„Ако бъде приложено като схема, така че да се гарантира солидарен принцип на разпределение между минималната, средната и максималната пенсия – мисля, че няма да има разочаровани. Зависи как ще бъде приложено като схема”, коментира той актуализацията на пенсиите.
Каримански обясни и мерките, които ще се приложат във връзка с горивата.
„Отстъпките при горивата, ще бъдат на зареждане. На всяко зареждане. Вероятно ще има някакви съвсем технически изменения, от гледна точка на удостоверяването, за да се знае, че се зарежда личен автомобил, а не служебен“, обясни той.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:22 Син преби майка си в Перник
- 13:18 Аркади Шарков: Цените на 207 от клиничните пътеки в болниците трябва да поскъпнат
- 13:15 Откриха над 700 000 къса контрабандни цигари в термопанели на МП "Лесово"
- 13:08 Здравеопазването в Газа пред колапс, ако „Лекари без граници“ се изтеглят
- 12:58 Украйна е изтощена: Губернаторът на Николаев призова за сключване на мир
- 12:51 България е внесла монети за 70.15 млн. евро от Естония за последните две години
- 12:46 70-годишен мъж уби с брадва жена си в Койнаре
- 12:39 САЩ и Великобритания увеличават разузнавателните полети над Черно море