България 01.11.2021 18:36 Снимка: ДНЕС+
Иван Гешев поиска имунитета на Боян Расате
Главният прокурор Иван Гешев поиска от ЦИК имунитета на Боян Расате заради нападението на клуб на ЛГБТИ общността в София и удара срещу момиче там. Расате се ползва със защита от наказателно преследване като кандидат за президент.
Досъдебното производство е започнато в 05РПУ-София под надзора на Софийска районна прокуратура и впоследствие е изпратено по компетентност на СГП. Разследването е възложено на следовател от Следствения отдел на СГП.
По-рано днес кандидатът отрече да е участвал в нападението. Той беше гост в Нова ТВ, но след скандал се наложи да напусне студиото.
„Като настояща американска колония ще се позова на Петата поправка от Конституцията на САЩ, че имам право да запазя мълчание, за да не си навредя. Не участвах в това нещо. Имам право да не давам изявления, които биха ме обвинили в извършване на престъпление“, заяви Расате. /NOVA
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:00 Хороскоп за сряда, 7 януари 2025 г.
- 19:33 "Мадуро е лицето, а Силия е юмрукът": Политическият възход на Силия Флорес
- 19:25 "Не съм готов физически". Джокович отказа първия турнир за годината
- 19:20 Daily Star: Една руска ядрена ракета може "да издуха" целия британски кралски флот
- 19:17 Шефът на пожарната: Включвайте духалките директно в контакта, а не в разклонители
- 19:10 Редки мечки (в Европа) са се адаптирали, за да бъдат по-дружелюбни и по-малко агресивни
- 19:02 Кметът на Днепър: Русия удари американски завод, над 300 тона растително масло се изля по улиците
- 18:56 Анджелина Джоли напуска Лос Анджелис