България 23.01.2023 18:42 Снимка: ДНЕС+
И в област Ямбол обявиха грипна епидемия
И в област Ямбол обявиха грипна епидемия в периода от 25 до 31 януари, съобщават от Министерството на здравеопазването. Учениците излизат във ваканция от 26 януари до края на месеца.
Епидемичната обстановка е удължена в пет области.
В област Ловеч грипната епидемия се удължава до 27 януари, а в област Пазарджик до 31 януари, като учебният процес е преустановен до 24 януари и в двете области.
В Пловдивско се удължават мерките до 31 януари, а учениците излизат във ваканция до края на месеца.
Област Габрово удължава грипната епидемия и преустановява учебния процес до 29 януари.
В област Стара Загора се удължава грипната епидемия до 31 януари, а учениците остават вкъщи до 27 януари. Към 23.01.2023 г. заболеваемостта от грип и остри респираторни заболявания в областта поддържа епидемични стойности 312,20 на 10 000 души население, при 317,01 на 10 000 души население за предходната седмица.
За периода 16-22 януари отново най-висока заболеваемост е регистрирана във възрастовата група от 0 до 4 години, следвана от групата 5-14 години.

Припомняме, временните противоепидемични мерки по отношение на здравната система включват преустановяване на плановите консултации на бременни жени и деца, преустановяване на профилактичните прегледи, задължителните имунизации и реимунизации в извънболничната помощ.
Свижданията в лечебните заведения също се преустановяват, а провеждането на ежедневен филтър в детските заведения се засилва, като не се допускат до работа заболели лица от персонала.
От Министерството препоръчват носене на защитна маска за лице, честа хигиена на ръцете и спазване на физическа дистанция - ефективно както за предпазване от COVID-19, така и от други инфекции, предавани по въздушно-капков път като грип и ОРЗ.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:47 Градският транспорт на Варна се движи по разписание
- 12:42 Катастрофа между бус и камион на пътя Русе - Бяла взе жертва
- 12:37 Пренареждане на наркоканалите: Трафикантите чакат празници, за да прекарат дрога през границата
- 12:35 Защо имотният пазар на Дубай е без конкуренция в региона
- 12:31 Проф. Николай Габровски: Дефицитът на медицински сестри е заплаха за националната сигурност
- 12:28 За Терзиев боклукът не бил "политически спор, а битка за 400 млн. лв."
- 12:21 Ураганни ветрове и сняг оставиха стотици хиляди без ток във Франция и Великобритания
- 12:16 ВВМУ "Н. Й. Вапцаров" на 145 години