
България 15.10.2020 13:11 Снимка: ДНЕС+
И учениците в Пловдив може да преминат на дистанционно обучение
Пловдив може да последва Търговище и да премине на дистанционно обучение в училищата. Това заяви кметът Здравко Димитров, цитиран от "24 часа".
Той обясни, че децата прекарват коронавируса леко, но са най-големите разпространители на заразата.
Димитров заплаши със строги проверки и глоби за неносене на маски в градския транспорт. Той не изключи и възможността да бъдат върнати леглата в зала "Колодрума", тъй като капацитетът в болниците намалява. В общинските болници "Св. Мина" и "Св. Пантелеймон" свободните легла по негови думи са съответно 22 и 10.
Кметът изтъкна, че в началото на пандемията Пловдив е бил сред градовете с най-малко заразени. В последните дни обаче градът бележел рекорди.
За последното денонощие са установени нови 95 случая на заразени в града и областта.
Припомняме, заради ръста на заразени днес просветният министър Красимир Вълчев препоръча родителските срещи и учителските съвети да се провеждат онлайн./24 часа
Още по темата
![]() |
1 | 2.09247 |
![]() |
1 | 2.28618 |
![]() |
10 | 3.8512 |
![]() |
100 | 4.19993 |
![]() |
1 | 1.6688 |
Последни новини
- 09:08 Честит Джулай и усмихнато лято!
- 08:59 Флуминензе отстрани Интер на клубния Мондиал
- 08:51 Манчестър Сити е аут от Мондиала след зрелищно 3:4 срещу Ал Хилал
- 08:44 От днес влеза в сила увеличението на пенсиите
- 21:44 Хороскоп за вторник, 1 юли 2025 г.
- 19:36 Кметът на Враца и член на Изпълкома: Привличането на млади чужденци е по-добрият ход за клубовете
- 19:29 Първа група от 20 български пожарникари замина за Гърция
- 19:22 Турската полиция задържа над 50 души на забранено ЛГБТ+ шествие в Истанбул