България 27.02.2021 17:20 Снимка: ДНЕС+
И област Добрич влезе в червената зона по заболеваемост от COVID-19
От днес и област Добрич е в червената зона по заболеваемост от Covid-19 от 121 на 100 000 жители, съобщи БНТ, позовавайки се на РЗИ.
За последните две седмици се забелязва нарастване на положителните случаи за коронавирус, като само за тази седмица те са 152.
Временно е преустановено записването и не се извършва имунизация в "зелените коридори" за граждани, поради нарушен график на доставките на ваксини в страната, съобщи директорът на здравната инспекция д-р Светла Ангелова.
Ваксинационният процес продължава според Националния план. От началото на имунизационната кампания в област Добрич ваксинираните са общо 3163 души. /tribune.bg
Още по темата
-
Община Добрич вдига местните данъци
преди 1 година
-
-
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:50 Бившата гимнастичка Цвети Стоянова: Отне ми 10 години да проговоря за трагедията
- 15:46 МВнР към Мицкоски: Отдаваме изключително значение на защитата на дипломатическата кореспонденция
- 15:38 Фискалният съвет: Бюджет 2026 влошава дългосрочната фискална устойчивост
- 15:30 Казахстан е готов да доставя гориво на Русия, ако поиска
- 15:26 Телепортация или гаф? Джани Инфантино се появи на два мача едновременно на Мондиала
- 15:15 Ройтерс: Джей Ди Ванс и Марко Рубио говорят по различен начин за Иран и Израел
- 15:07 Любомир Николов: 20 собственици на незаконни имоти са задържани при акцията в рйон „Приморски“
- 14:59 Пламен Абровски, МЗХ: Парите за земеделие в бюджета ще бъдат достатъчни