България 08.11.2021 17:23 Снимка: ДНЕС+
Христо Иванов в защита на машините: Борисов, спри да плашиш хората
„Борисов престани да лъжеш и да измисляш истории за нарушения на изборите. Ако имаш доказателства - обърни се към твоя приятел Гешев. Сезирайте го, защото така се прави. Да вземе най-накрая да свърши някаква работа“, обяви съпредседателят на „Демократична България” Христо Иванов във Фейсбук лайф.
Той заподозря ГЕРБ, че искали да подкопаят доверието в машините и така да откажат гласоподавателите да гласуват. Освен това лидерът на ДБ счита, че ГЕРБ са виновни, че назначената от Румен Радев и председателствана от ИТН ЦИК не дава достъп до кода на машините.
„Твоите хора в ЦИК си седят на ушите. И не ни подкрепят в усилията ни да получим, както е по закон, изходния код. И тогава всички ще могат да са сигурни в софтуера. Престани да лъжеш и да измисляш някакви невероятни истории за готвене на нарушения на изборите”, настоява Христо Иванов./tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:42 Двама мъже загинаха при челен удар между джип и тир край Велико Търново
- 20:46 Хороскоп за събота, 17 януари 2026 г.
- 19:54 Обраха инкасо автомобил в Ихтиман
- 19:33 Шмигал призна! Украйна е в тежка енергийна криза. Резервите от гориво са за 20 дни
- 19:24 НСИ: Банкрутиралите предприятия в България в края на миналата година са се увеличили
- 19:16 Ройтерс: Вицепремиерът на Великобритания Дейвид Лами пристигна в Украйна
- 19:09 Путин и Нетаняху обсъдиха Иран и ситуацията в Близкия изток
- 19:02 Иван Кръстев за FT: Тръмп кара света да се влюбва в Китай