България 21.04.2021 09:40 Снимка: ДНЕС+
Христо Иванов: Ще подкрепим кабинет с мандат на ИТН дори без наши министри
Бихме подкрепили кабинет с мандат на „Има такъв народ“ дори да няма наши министри, заяви съпредседателят на „Демократична България“ Христо Иванов пред bTV.
„Предложение за разговори от ГЕРБ не сме получили. Очевидно си говорим през медиите. От самото ни създаване заявихме, че ще се борим срещу модела „Борисов“. Няма как да подкрепим правителство с мандат на ГЕРБ“, каза Иванов.
Иванов допуска, че лидерът на ГЕРБ иска да е като Ахмед Доган и да бъде в сянка, но да контролира нещата.
Той обаче отклони въпроса на водещите да каже дали вече има разговори за правителство с „Има такъв народ“ с това, че „си говорят“. Иванов не отговори и какво мисли за мълчанието на Слави Трифонов за възможността да управлява.
Съпредседателят на ДБ отправи критика към лидера на БСП Корнелия Нинова. Той отрече да е имало комуникация помежду им относно назначенията в сектор „енергетика“. Вчера Нинова заяви, че пет пъти е подала ръка на новите формации и е поискала мораториум на сделките в енергетиката, но новите формации не са откликнали. /tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:28 The Independent: Краят на войната в Украйна няма да "засити" Путин, Европа може да е следващата цел
- 19:17 Идентифицираха още 16 жертви от пожара в бар в Кран-Монтана
- 19:07 Арсенал дръпна на върха в похода си към титлата
- 18:56 The Guardian: "Путинизацията" на външната политика на САЩ - кои държави са следващите?
- 18:45 Папа Лъв XIV: Венецуела трябва да остане независима държава
- 18:33 Загуба от 44,9 млрд. турски лири и незаконни плащания към служители в „БОТАШ“
- 18:23 В САЩ намекнаха на Гренландия, че я чака съдбата на Венецуела
- 18:11 Откриха 2000-годишен индустриален център и римски некропол в Египет