България 25.09.2021 17:48 Снимка: ДНЕС+
Христо Гаджев: От май месец живеем в президентска република
„Видяхме, че в продължение на няколко месеца МРРБ се лашка, първо нямаше пари за „Хемус“, после се оказа, че не е спряно строителството“, каза депутатът от ГЕРБ Христо Гаджев пред "Дарик". Той прогнозира и голяма криза във ВиК сектора.
„Президентската институция винаги се е ползвала с по-висок обществен рейтинг отколкото народните представители и министрите“, посочи Гаджев.
„От май месец насам живеем в президентска република. Служебното правителство не подлежи на никакъв контрол. Имаше за месец и нещо парламентарен контрол, но партиите бяха заети повече да се карат“, каза Гаджев.
По повод кандидатурата за президент, Гаджев заяви, че ще бъде обявена в срок. „Следващата седмица трябва да имаме както кандидати за народни представители, така и президентска двойка“, обяви депутатът от ГЕРБ.
Нашата обща оценка за Радев не е положителна - и то не от последните месец-два, а през целия му мандат, коментира още той и добави: „Ако трябва да цитирам Лозан Панов - Радев се сети за съдебна реформа, когато се почука на неговата врата“./tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:40 Официален онлайн калкулатор превалутира левовете в евро
- 12:29 Руски емигрант: Путин и Тръмп ще играят голф на украинския Майдан
- 12:18 Daily Mail: Перуански шамани вещаят "лоша болест" за Тръмп и изгнание за Мадуро (ВИДЕО)
- 12:08 Мелания Тръмп прикова погледите с бляскава рокля на новогодишното парти в Мар-а-Лаго
- 11:55 Косачев: Какво друго да очакваме от режим, чийто президент пожела смърт в коледния си поздрав?
- 11:45 The Times: Путин нареди на руската армия да настъпи в северната част на Украйна
- 11:34 Президентът на Швейцария: Пожарът в Кран Монтана, е една от най-страшните трагедии в историята ни
- 11:22 Медведев: Бандеровците трябва да бъдат унищожени