
България 16.01.2025 10:46 Снимка: ДНЕС+
Харалан Александров: Ако някой се фръцне и издъни кабинета "Желязков", ще има висока цена!
Президентът имаше конструктивна роля за сформиране на правителството, каза експертът
Възможни са изненади, но ще има висока цена, ако някой се фръцне и провали дългоочакваното редовно правителство. Би било проява на лош вкус, но докато не бъде гласуван този кабинет и докато не заработят механизмите на коалиционното споразумение, не можем да кажем нищо със сигурност.
Това заяви антропологът Харалан Александров пред БТВ.
"Много хора казват, че се иска много това правителство и това създава нагласи. Започнали са да говорят още преди изборите - седмица преди вота, за да обсъдят опциите", допълни политологът Стойчо Стойчев.
"До последният момент при гласуването ще има драма. Това е едно правителство на отчаяните. Партиите действат на принципа на пиратските кораби, които трябва да разпределят плачка за своите капитани. Да се доберем до властта, а за някой и последен шанс", смята доц. Петър Чолаков. И обясни, че в споразуменитето между ГЕРБ, ИТН и БСП не пише нищо за санитарен кордон около Пеевски.
"Имаха нужда от това време след всички конфликти - псевдоеволюция, чегъртане. Трябва да се отчете конструктивната роля на президента. Направиха това, което предполага ролята на втората хипотеза - че нещо се чака. Това стана като даде време да си свършат работата. Втората хипотеза е, че се чака нещо друго - решението на ВСС, знаете развитията. Това са два паралелни процеса, но си влияят много", обясни още Александров.
"Третата хипотеза е, че се чака да влезе новият президент в Овалния кабинет и новия курс, по който ще се поеме. Върви се към монетизация със страшна сила. Отново сме в крачка в духа на времето", посочи той.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09269 |
![]() |
1 | 2.26763 |
![]() |
10 | 3.86688 |
![]() |
100 | 4.17071 |
![]() |
1 | 1.66213 |
Последни новини
- 22:12 Хороскоп за вторник, 8 юли 2025 г.
- 19:33 Учени представиха дистанционно управлявани бръмбари-киборги за спасителни операции
- 19:25 Писмата на Доналд Тръмп за митата и очакваните последици за България, ЕС и света
- 19:21 Томислав Дончев: До 1-2 месеца след приемането на еврото страховете на хората ще изчезнат
- 19:17 Столичната община ще раздава минерална вода във връзка с горещото време
- 19:10 Тръмп изпраща Келог в Рим за конференцията за възстановяване на Украйна
- 19:05 Огромен транспарант в Брюксел: България, добре дошла в еврозоната!
- 19:02 Нетаняху кацна в САЩ, среща се с Тръмп