
България 26.05.2022 10:30 Снимка: ДНЕС+
ГЕРБ: ПП направи нула за българската околна среда
През изминалите шест месеца, откакто „Продължаваме промяната“ е на власт, не е направено нищо за българското околна среда. Това заяви депутатът от ГЕРБ Младен Шишков.
Народното събрание разглежда Законопроект за изменение и допълнение на Закона за опазване на околната среда.
Шишков отбеляза, че въпреки спешността на наказателните процедури за изминалите 6 месеца, ПП не са приели окончателно нито един законопроект. „С изключение на така важния акт – изместването на НИМХ от МОН към МОСВ“, припомни той.
Депутатът от ГЕРБ се обърна към своите колеги от ПП: „Вие все още нямате действащ План за възстановяване и устойчивост, договарянето на новата оперативна програма е доникъде, нови законопроекти нула, инвестиции в сектор околна среда нула. Ето това направи Промяната за шест месеца“
Младен Шишков припомни, че по отношение на околната среда ГЕРБ винаги са поддържали българското законодателство в съответствие с европейското в сроковете, определени от ЕК. „В някои случаи, като вноса на отпадъци за оползотворяване, българското законодателство е дори по-строго от европейското“, добави той.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10078 |
![]() |
1 | 2.25925 |
![]() |
10 | 3.85112 |
![]() |
100 | 4.16705 |
![]() |
1 | 1.67408 |
Последни новини
- 08:40 Алкарас се класира за трети пореден път за финала на "Уимбълдън"
- 08:31 Асен Василев: Давам си имунитета, за да бъда разследван. После - ще осъдя г-жа Пламенка
- 00:24 Кметът на Варна Благомир Коцев остава в ареста, реши съдът
- 22:04 Хороскоп за събота, 12 юли 2025 г.
- 22:01 Прокуратурата: Асен Василев е „неизвестният депутат“ по делото срещу Благомир Коцев
- 19:36 Кимаковски: 10 хил. украински войници попаднаха в огневи чувал в ДНР
- 19:28 ВАС спря действието на методиката за дялово разпределение на парното
- 19:21 Подводен парк край остров Света Анастасия е голямата атракция за гмуркачи от цял свят