България 16.12.2024 18:23 Снимка: ДНЕС+
ГЕРБ и ДБ преговарят за стабилна власт с проевропейски профил и без плаващи мнозинства
ГЕРБ-СДС и "Демократична България" проведоха първа среща от преговорите между двете формации за сформиране на редовен кабинет. ГЕРБ и ДБ публикуваха идентична информация за разговорите на страниците си във "Фейсбук". Обсъдена е възможността за формиране на широко парламентарно мнозинство, което да подкрепи редовно правителство с антикорупционен и проевропейски профил, с осигурена стабилност и без плаващи мнозинства.
От страна на "Демократична България" са представени мерките от декларацията на ПП-ДБ, като са обсъдени възможностите за интегрирането им в законодателната програма на Народното събрание и за включването им във всеобхватно коалиционно споразумение.
Утре преговорите продължават. Ще бъдат обсъдени теми съдебната реформа и борбата корупцията. Предстоят и експертни разговори по конкретни сектори.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:59 ООН разследва смъртоносния удар по девическо училище в Иран
- 14:51 Геомагнитна буря ни връхлита на 19 март
- 14:43 Проф. Владимир Чуков: Иран обяви мобилизация и потоци от бежанци се засилиха към Турция
- 14:35 Президентът на Колумбия: Еквадор ни бомбардира, Тръмп да се намеси, защото не ни се воюва
- 14:28 Калас: Напоследък не разбираме ходовете на САЩ, но свикнахме
- 14:20 Финансист: Властта налага безполезни мерки срещу инфлацията
- 14:11 Руски военни блогъри призоваха Путин да удари Европа, както Иран удря съседите си
- 14:03 Васил Тончев, "Сова Харис": 5 процента одобрение на парламента е скандално ниско