България 12.01.2024 16:16 Снимка: ДНЕС+
Габриел вярва, че ще станем пълноправен член на Шенген тази година
През 2024 г. ще бъде дискутирана датата за премахване на проверките по сухопътните граници, каза относно Шенген вицепремиерът и министър на външните работи Мария Габриел по време на блиц контрол в Народното събрание.
В решението се казва, че след влизането с въздушни и морски граници на 31 март, през 2024 г. ще има дата за премахване на проверките по сухопътните граници. След 31 март България вече няма да бъде наблюдател на масата за взимане на решения. България ще бъде пълноправен член, участващ в дискусиите, имащ своето право на глас, обясни Габриел.
Според нея след 31 март стотици хиляди български граждани ще могат да се възползват от улесненията.
По думите на Габриел Пактът за миграция ще влезе 2 години след приемането му, за да може държавите да се подготвят и затова има европейско финансиране, в което има много важни точки за България.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:09 Хороскоп за четвъртък, 18 юни 2026 г.
- 19:27 Нискотарифните авиокомпании предупреждават за по-скъпи билети след реформата на ЕС
- 19:19 Франция също се възмути от палежа на коли пред българското посолство в Скопие
- 19:11 България и Гърция са на последно място по БВП на човек от населението в ЕС, начело е Люксембург
- 19:03 Психолог: Семейната ваканция често се превръща в лакмус за проблемите във връзката
- 18:55 Инфлуенсърът Стоян Колев се сдоби с обвинения за хулиганство и шофиране след употреба на наркотици
- 18:47 Руските сили са превзели село Кутузовка в Донецка област
- 18:39 Путин събира лидерите на АСЕАН в Казан