България 13.09.2020 10:47 Снимка: ДНЕС+
Фандъкова обеща до три години за всяко дете да има място в детска градина
До три години ще бъде осигурено място за всяко дете над три години в детско заведение в София. Това увери кметът Йорданка Фандъкова, която коментира, че е резонно родителите, чиито деца не са приети в детска градина или ясла, да бъдат компенсирани.
Фандъкова очаква правителството да реши как да бъдат изплащани компенсациите.
"Беше намерено решение без да се ангажира общината, да може финансите, които ние имаме, да използваме за строителство, защото, да, наистина, резонно е родители да бъдат компенсирани, но по-важното е и за родителите, и за децата да осигурим отварянето на нови места, за да могат да посещават детските градини, затова сме разделили, така да се каже, задачите и след влизането на закона вече държавата ще определи начина, по който да бъдат отпускани тези компенсации, а ние продължавме изключително интензивно и усилено да строим", увери кметът на София, цитирана от БНР.
За утре (понеделник) е насрочен нов протест на родители във връзка с недостатъчните места в детските градини в София. В отговор Фандъкова обяви, че ще бъде представена сериозна инвестиционна програма за строителство на сгради на детски градини и проблемът щял да бъде решен./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:27 Спартак удари Черно море като гост за първи път от 33 години
- 22:40 Трима загинали и шестима ранени след нова катастрофа на магистралата
- 22:28 Хороскоп за понеделник, 27 юли 2026 г.
- 19:29 Цените на какаото падат, но шоколадът остава скъп
- 19:18 Разполагат допълнително медицински екипи и линейки по Черноморието ни
- 19:08 Китай е добил 700 000 тона шистов нефт от находище „Шънли Дзиян“
- 18:59 Пеканов: Спряхме корупционна процедура за 127 млн. евро в регионалното министерство
- 18:48 Пожар край Валенсия, 15 000 са евакуирани