България 27.03.2024 08:32 Снимка: ДНЕС+
Евростат: България е с най-висока смъртност от COVID-19 в ЕС
България е с най-висока смъртност от COVID-19 сред държавите от Европейския съюз. Това показват данните на Евростат от разгара на пандемията, цитирани от БТВ.
У нас са регистрирани най-много смъртни случаи в Европа – над 300 на 100 000 души, като на места достигат 390 на 100 000.
След нас е Словакия.
Държавите с най-ниска смъртност в следствие на заболяването са Финландия, Норвегия, Швеция и Дания. Починалите там са под 50 на 100 000 население.
Данните са базирани на информацията на Европейския център за превенция и контрол върху заболяванията.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:31 Защо виждаме все повече играчи с розови обувки на световното първенство
- 11:19 Хомеопатията беше "златна мина", но водещият играч на пазара вече гледа другаде
- 11:08 Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
- 10:56 В Германия няма доброволци за армията, решават дали да върнат задължителната военна служба
- 10:45 Спътниците на обвинения за катастрофата край Мездра го молили: Намали, намали!
- 10:33 Украински МиГ-29 се разби край Полтава, Русия унищожи друг на летище "Вознесенск"
- 10:22 Александър Вучич обяви, че ще подаде оставката си
- 10:10 България пречупи Канада в 5-геймова драма за четвърта победа в Лига на нациите