България 12.05.2021 11:15 Снимка: ДНЕС+
Евгени Михайлов: Може да се очакват изненади от служебния министър на вътрешните работи Бойко Рашков
Младите хора не си дават сметка, че сценаристите в българската политика са едни и същи вече 30г., смята известният режисьор
Режисьорът и политик Евгени Михайлов предупреди в интервю за радио „Фокус“, че може да се очакват изненади от избрания за служебен заместник министър-председател и служебен министър на вътрешните работи Бойко Рашков.
„Той има много запомнящ се втренчен поглед с неговите сини очи, който не мога да забравя от 20-те часа разпити, на които бях подложен от него през 90-та година, по време на разследването около прочутата реплика на Петър Младенов: „Най-добре е танковете да дойдат“. Много добре знам неговия стил, знам на какво е готов, знам и какво искаха да направят с мен, защото го изживях през тези 20 часа разпити и опити за съставяне на фалшиви протоколи и фалшиви показания. От тогава до сега той е израснал, добил е опит, защото беше депутат и шеф на следствие, шеф на задругата по контрол на разузнавателните средства, така че може да очакваме от него много изненади. За мен наистина е странно, че на 30-тата годишнина от прехода човек като него – свързан с репресивните органи на комунистическия режим, може в демократична натовска България да е вицепремиер и министър на вътрешните работи“, посочва Евгени Михайлов. Според него младите хора не си дават сметка, че сценаристите в българската политика са едни и същи вече 30г.
„Нищо не се е променило и един по-внимателен поглед, дори и на повърхността на управляващите най-големите бизнеси, компании, медии и банки, ще даде отговор, че повечето хора на такива позиции произхождат от комунистически функционери и функционери на Държавна сигурност“, категоричен е известният режисьор./tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:34 Митниците хванаха пратки с дрога от осем уебсайта, пристигащи от Централна Европа
- 19:27 С опасност за живота е 26-годишна жена в Бургас, блъсната от тротинетка
- 19:21 Днешната атака с дронове срещу Москва е една от най-големите през 2026 г.
- 19:13 Ценни находки откриха при проучвания на крепостта "Коваческо кале" край Попово
- 19:06 Турция задържа 27 души по разследване за корупция, свързано с кмета на Истанбул
- 18:58 Вижте в какво инвестира парите си Доналд Тръмп
- 18:50 България е сред страните в ЕС с най-чисти води за къпане
- 18:43 България остава втора в ЕС по ръст на почасовите заплати