България 06.12.2024 08:29 Снимка: ДНЕС+
Единадесети опит за избор на председател на НС
Депутатите се за единадесети опит за избор на председател на 51-ото НС. Заседанието е насрочено за 10 часа.
Два гласа не достигнаха вчера, за да може доц. Наталия Киселова да бъде избрана за председател. Включването на "ДПС - Ново начало" в гласуването предизвика драматичен обрат в нагласите и доведе до заявки за промяна в досегашния подход на парламентарно представените сили.
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обяви, че ще свика партията и групата, за да решат как ще действат оттук нататък.
Той не изключи нито един от възможните варианти - да издигнат отново Рая Назарян, да подкрепят номинациите на ПП-ДБ Атанас Атанасов и на ИТН - Силви Кирилов, дори да гласуват отново в подкрепа на Наталия Киселова, но след среща с БСП, за да получат уверения, че те на свой ред не са търсили подкрепа от „ДПС - Ново начало“.
От своя страна БСП пък показа, че са покрили условието на ПП за подкрепа, а именно подписи под декларацията за санитарен кордон. Подписването обаче не било факт преди гласуването за Киселова. До късно снощи от ПП-ДБ твърдяха, че така и не са получили подписана декларация.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:54 Хороскоп за сряда, 20 май 2026 г.
- 21:54 Хиляди посрещнаха победителката от "Евровизия 2026" в центъра на София
- 19:39 Ученически експериментариум: Нов STEM център откриха във варненското СУ „Гео Милев“
- 19:35 Микеле Плачидо на 80 г.: Като дете исках да стана светец
- 19:28 МВР пусна отново интерактивната карта за катастрофите
- 19:21 НАСА прави свръхзвуков дрон за Марс
- 19:16 Кеворкян: "Напред" или "след мен"?
- 19:09 Стотици декари ниви продадени с фалшиви пълномощни от кмета на плевенско село