България 25.07.2024 08:28 Снимка: ДНЕС+
Двукилометрова просека и дъждът спряха навлизането на пожара от Гърция в България
Благодарение на съвместните усилия на пожарникарите, горските служители, военните и доброволците, е направено така, че пожарът да не влезе изцяло в България
В последния половин час над местоположението на пожара на българо-гръцката граница вали обилен дъжд. Това съобщи за "Фокус" областният управител на Благоевград Георги Динев.
"Преди минути говорих с директора на ДГС "Катунци" инж. Поюков, който ме увери, че благодарение на съвместните усилия на пожарникарите, горските служители, военните и доброволците, е направено така, че пожарът да не влезе изцяло в България", каза още той.
По думите му направената 2-километрова просека от българска страна също е оказала помощ.
"Направена е една голяма просека от 2 километра, която е допринесла за това пожарът да стигне до там и да спре своето движение към България. Най-доброто от всичко е, че заваля дъжд. Прогнозите са валежите да продължат цяла нощ, което е в полза и като цяло може да овладее и изгаси пожара", подчерта той.
Военнослужещи от Сухопътните войски и днес се включиха в гасенето на големия горски пожар в планина Славянка. Това съобщиха от Сухопътните войски във Facebook страницата си.
Военнослужещи от 3-ти механизиран батальон на 3-то бригадно командване - Благоевград, под ръководството на майор Борислав Войнов, се включиха в гасенето на големия горски пожар на гранична полоса в местността Свети Илия между селата Петрово и Голешово, в посока Гоцев връх в планина Славянка.
24 военнослужещи със 7 единици техника полагат усилия да овладеят и локализират пожара.
В следствие на силните пориви на вятъра, големият горски пожар, който бушуваше на територията на Република Гърция вече е на територията на Република България.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 18:11 Пред бизнеса: Путин склонен към размяна на територии в Украйна, но иска целия Донбас
- 18:05 Патриарх Даниил от Истанбул: Православната църква е длъжна още по-високо да издигне своя глас
- 17:58 Проходът „Шипка“ е почистен и опесъчен, пътува се нормално
- 17:46 Филмът за Коби Брайънт, който може никога да не видим
- 17:34 5 дни и много въпроси до въвеждане на еврото
- 17:24 Defense Express: Половината от изтребителите F-35 не могат да летят
- 17:13 Бизнес моделът на Тръмп цели да разбие Европа
- 17:03 Климов: Зеленски най-вероятно работи за MI6