България 10.03.2022 17:27 Снимка: ДНЕС+
Две седмици след войната - Петков състави оперативна група за бежанците от Украйна
Две седмици от началото на войната и над 2 милиона бежанци от Украйна, Кирил Петков състави оперативна група за настаняване и помощ на бежанците от Украйна.
За ръководител е определен Валери Рачев, който е и съветник на Петков. Той е бивш офицер и посланик на България в Ирак. Оперативната координационна група ще има за задача да координира шест междуведомствени групи, които пък ще се ръководят от заместник-министри.
Направленията за работа на групите включват създаване на нова организация на пунктове за първоначален прием и за предоставяне на временна закрила, за организиране на транспорта и настаняването пристигналите в хотели, държавни и общински обекти и за решаване на въпроси, свързани със здравните грижи, образованието и заетостта.
Приоритет на оперативната координационна група е информираността на пристигналите от Украйна за възможностите за живот и работа в България и на българските граждани за помощта, от която те се нуждаят в този критичен за тях момент./tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10667 |
GBP
|
1 | 2.21574 |
RON
|
10 | 3.84408 |
TRY
|
100 | 3.98646 |
USD
|
1 | 1.68853 |
Последни новини
- 19:33 Правителството дава над 2,3 млн. лева за хуманитарна помощ на международни организации
- 19:26 Туск: Руските служби стоят зад всички актове на саботаж в Полша в последно време
- 19:19 ДПА: Войската в Германия ще получи първия си танк „Леопард“ от ново поколение
- 19:11 Радев: Сухопътните войски носят непобедимия български дух и са гарант за сигурността на България
- 19:04 Теменужка Петкова: ПП-ДБ явно имат резерви към борбата със сивата икономика
- 18:55 Парламентът на Украйна отстрани министъра на правосъдието
- 18:48 Желязков и вицепрезидентът на „Моторола“ Майкъл Каае обсъдиха задълбочаване на сътрудничеството
- 18:41 България пак е с най-висока смъртност в Европа, раждаемостта продължава да спада