Доста Димовска развълнувана от преместването си в София

България 20.02.2007 13:59

От миналия уикенд Доста Димовска вече е жител на София. Новият директор на Македонския културен център била много развълнувана преди заминаването си за България – и щастлива, и тъжна, казват източници на македонския вестник “Вест”.

При пренасянето са й помогнали хора от семейството й. В куфарите си, освен лични вещи, имало и няколко икони, с които тя не се разделя. На най-близките и приятелите си тя поръчала да й пазят Македония, а тя заминава на мисия в България. След като правителството на Никола Груевски назначи Димовска за нов директор на Македонския културен център в София, македонците в България, членове на ОМО “Илинден” посрещнаха решението на правителството на нож. Заявеното от ОМО “Илинден”, че Димовска не е добре дошла, не промени решението на македонското правителство. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355