България 15.04.2022 08:26 Снимка: ДНЕС+
Доклад на Лена за пътищата скара комисия
Според юристката и разходите за пътен знак трябва да се одобряват от НС, ПП бранят идеите на Бориславова
Парите за пътища скараха бюджетна комисия, която заседава два поредни дни, без да стигне до решение. Причинната се оказа доклад, дело на началничката на кабинета на Кирил Петков Лена Бориславова, пише „Труд“.
„Текстът е абсурден, предлага се на парламента да гласува парите за всяка мантинела и дупка. Ние се опитвахме да излагаме аргументи срещу тези глупости, а един депутат от „Продължаваме промяната” подскачаше и викаше: Лена го е писала това, не пипайте!“, разказал пред изданието член на бюджетна комисия.
Самата комисия се оказа загубена в предложенията, представени в три различни варианта. Днес тя бе свикана на заседание в 8.30 часа и беше разпусната пет минути по-късно.
След разправиите от заседанието є в сряда, депутатът от ПП Венко Сабрутев скри предложенията на Лена Бориславова, според които при смяна дори и на един пътен знак трябва да се произнася Народното събрание. Според юристката Бориславова антикорупционната комисия трябва да одобрява всички разходи по старите договори на АПИ.
Точката за парите на АПИ бе втора в дневния ред на днешното заседание на парламента и бе оставена да се гледа след приключването на Закова за съдебната власт.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:15 Иранските държавни медии потвърдиха смъртта на командира на "Басидж" Голамреза Солеймани
- 14:07 Песков: Русия анализира дали да спре доставките на енергия за европейския пазар
- 13:59 От утре отварят горещата линия за нарушения и изборни престъпления
- 13:52 Русия възмутена от убийството на ирански лидери
- 13:45 Конституционния съд потвърди избора на Силвия Къдрева в Сметната палата
- 13:38 Зърнопроизводителите готови да изкарат тракторите
- 13:30 Правителството отпуска 25 млн. евро за компенсации заради скъпите горива
- 13:23 Румен Миланов открива следващото НС като най-възрастния народен представител