Докато телевизия прави репортаж, жена счупи ръката си на заледен тротоар в София (ВИДЕО)

България 13.01.2024 13:24 Снимка: ДНЕС+

Докато телевизия прави репортаж, жена счупи ръката си на заледен тротоар в София (ВИДЕО)

Столичният инспекторат за мястото на инцидента: „През деня ледът ще се стопи“

Възрастна жена стана жертва на заледените столични тротоари, докато екип на Нова телевизия прави репортаж за поледиците. Над 300 човека се контузиха заради ледовете и непочистените места.  Докато репортерът предупреждава пешеходци на бул. „Дондуков” да внимават заради леда - белята се случва пред очите му.  Жена, тръгнала да си изхвърля боклука, падна на метри от телевизионния екип. Репортерът предлага да извика линейка, за да я прегледат, но жената отказа. 

Тя споделя, че има предишни счупвания и на двете ръце. Разказва, че се притеснява колко сериозна е травмата сега и бърза да се прибере при близките си.„Нищо не правят. Такова никъде няма“, заявява пострадалата жена.

Инцидентът става на метри от Столичния инспекторат и журналистите подават сигнал. Обяснението, след като виждат мястото с леда: „Има откъде да мине в интерес на истината. Какво да направим. През деня леда ще се стопи. През нощта пак ще се заледи“ , заяви Анета Савова, Столичен инспекторат.

„Ще се предприемат действия за почистване. Ще сигнализираме на фирмата, която чисти на тази територия“, обеща Любка Любенова, Столичен инспекторат.

Бяха извикани работници от частна фирма, която обслужва територии около спирки на градския транспорт, за да хвърлят сол върху леда.

CHF CHF 1 2.09269
GBP GBP 1 2.26763
RON RON 10 3.86688
TRY TRY 100 4.17071
USD USD 1 1.66213